Płyta J.J. Band i przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy - najlepszą płytą bluesową w Polsce!
Z przyjemnością informujemy, że płyta „J.J. Band i przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy”, którą objęliśmy patronatem, zajęła pierwsze miejsce w ankiecie Blues Top 2010 w kategorii "płyta roku 2010" (ankieta czasopisma "Twój Blues"). Płyta J.J. Band została również nominowana do nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk" w kategorii "Album roku – Blues".
materiały prasowe

www.twojblues.com
Materiały promocyjne

www.twojblues.com

Pochodzący z Jeleniej Góry J.J. Band uznawany jest za jeden z najlepszych polskich zespołów bluesowych ostatnich lat. J.J. Band, to gwiazda bluesowych scen i muzycznych klubów ostatnich lat, to również płyta roku, najlepszy polski gitarzysta bluesowy Jacek Jaguś i niezaprzeczalnie największy wirtuoz harmonijki ustnej – Bartek Łęczycki. J.J. Band zagrał setki koncertów w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Słowacja, Belgia, Czechy) występując przed takimi gwiazdami jak: John Lee Hooker Jr., Shemekia, Copeland, Little Charlie And The Nightcats, Otis Grand, Paul Lamb, JJ Milteau, Phil Guy, Paul Ort, Walter Trout, Abi Wallenstein i wielu innych.

Muzycy J.J. Band prowadzą również działalność dydaktyczną ukierunkowaną na młodych muzyków. Projekty takie jak "Akademia Bluesa" prowadzona przez Bartosza Łęczyckiego i Jacka Jagusia mają na celu pokazać młodym muzykom źródła muzyki popularnej dwudziestego wieku, ukazać bluesa nie tylko jako wciąż żywy gatunek muzyczny, ale przede wszystkim jako muzyczny elementarz - fundament na którym rozwijała się muzyka współczesna. J.J. Band to nieszablonowy sposób interpretacji bluesowego sposobu gry dzięki osobowościom muzycznym tworzącym ten zespół. Jacek Jaguś – wokalista i gitarzysta zespołu jest mocno osadzony w bluesowej tradycji, Bartosz Łęczycki i Piotr Michalak często wychodzą poza ramy bluesa podążając w improwizacjach w rejony jazzu, Bartosz Niebielecki to funkowo - bluesowa maszyna do wytwarzania rytmu a Rafał Kassaraba to najmocniejszy i najrówniejszy bluesowy bas w naszej galaktyce.

------------------------------------------------------------------------

Pełne wyniki Blues Top: http://www.twojblues.com/aktualnosci.php?id=415.

Znajdź nas na: