Artur Domosławski, Dziennikarz Roku 2010, w POLITYCE
Artur Domosławski, Dziennikarz Roku 2010,w POLITYCE
Polityka

Artur Domosławski od 1 czerwca 2011 będzie pracował w redakcji tygodnika Polityka. Reportażysta, publicysta, i przez ostatnich 20 lat dziennikarz Gazety Wyborczej, autor kilku książek reporterskich, w tym „Kapuściński non-fiction”, która wzbudziła burzliwą debatę, będzie reporterem zagranicznym - specjalnym wysłannikiem Polityki. Dla tygodnika będzie pisał teksty i reportaże z zapalnych i targanych konfliktami rejonów świata.

Jerzy Baczyński o przejściu Artura Domosławskiego do POLITYKI mówi: „Bardzo się cieszymy, że do składu redakcji dołączył znakomity reportażysta i wytrawny autor. Olbrzymie doświadczenie reporterskie Artura, w połączeniu z jego nieustającą ciekawością ludzi i świata, są najlepszą gwarancją, że pozyskaliśmy dla tygodnika i naszych czytelników autora wyjątkowego” .

 Artur Domosławski podkreśla z kolei: „W POLITYCE zawsze mnie pociągała umiejętność stawiania pytań i sztuka rzetelnego rozmawiania z Czytelnikami. Te zalety tygodnika wraz z nowymi wyzwaniami i możliwościami, jakie roztoczył przede mną naczelny Jerzy Baczyński sprawiły, że propozycja dołączenia do zespołu POLITYKI była "propozycją nie do odrzucenia". Mam nadzieję, że sprostam oczekiwaniom Czytelników”.

 Artur Domosławski to już trzeci , obok Janiny Paradowskiej i Jacka Żakowskiego, Dziennikarz Roku, który pracuje w zespole redakcyjnym POLITYKI.

Znajdź nas na: