Przemysław Wilczyński laureatem Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej

Przemysław Wilczyński
Nagroda za rozmowę z ks. Janek Kaczkowskim pt. „Sklepany przez Kościół, kocham Kościół”.
Polityka

Polityka

Laureat IX edycji Nagrody Przemysław Wilczyński z bohaterem wywiadu ks. Janem Kaczkowskim
Tadeusz Późniak/Polityka

Laureat IX edycji Nagrody Przemysław Wilczyński z bohaterem wywiadu ks. Janem Kaczkowskim

Kapituła Nagrody doceniła jego rozmowę przeprowadzoną z  ks. Janem Kaczkowskim, pt. „Sklepany przez Kościół, kocham Kościół” opublikowaną w „Tygodniku Powszechnym" (nr 48 z 25 listopada 2012 roku).

Przemysław Wilczyński od początku dziennikarskiej pracy (2008 r.) związany jest z "Tygodnikiem Powszechnym". Jest laureatem Nagrody Dziennikarzy Małopolski (kategoria Prasa-Publicystyka) w latach 2011 i 2012.  

Nagrodzoną rozmowę o życiu z Kościołem i chorobą przeprowadził z ks. Janem Kaczkowskim. Ks. Jan Kaczkowski święcenia kapłańskie otrzymał w 2002 r. Był kapelanem Domu Pomocy Społecznej oraz szpitala w Pucku, tam też uczył młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych i założył hospicjum. W 2007 r. obronił doktorat „Godność człowieka umierającego a pomoc osobie w stanie terminalnym”, rok później ukończył studia podyplomowe z bioetyki. Wykłada na UMK w Toruniu. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i przyznawanym przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia medalem „Curate Infirmos”.

Zapraszamy do przeczytania nagrodzonego wywiadu.

Miejsce drugie zajęło ex aequo trzech autorów:

Krystyna Pytlakowska za wywiad z Jadwigą Kaczyńską  pt. „Prosiłabym go, by nie leciał”, opublikowany w dwutygodniku „VIVA!” z 12 kwietnia 2012 r.
Dariusz Zaborek za wywiad z Zofią Bartoszewską pt. „O panu Bartoszewskim pani Bartoszewska”, opublikowany w Gazecie Wyborczej 18 lutego 2012 r.
Remigiusz Grzela za wywiad z Wandą Wiłkomirską pt. „Nic nie zginęło” z książki „Wolne”, wydanej przez Krytykę Polityczną w 2012 r.

Na miejscu trzecim znalazły się ex aequo dwie autorki:

Dorota Naumczyk za wywiad z Wiesławem Wróblem „Zanim powiedzieli tak", opublikowany w Magazynie „Gazety Współczesnej” 14 września 2012 r.
Dorota Wodecka za wywiad z Andrzejem Stasiukiem „Poszukaj synku sam”, opublikowany w „Gazecie Wyborczej” 7 kwietnia 2012 r. 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną