Patronaty

Spektakl "Albośmy to jacy, tacy"

Zapraszamy na spektakl 'Albośmy to jacy, tacy' w reż. Piotra Cieplaka (laureata Paszportu POLITYKI 2001) wg Stanisława Wyspiańskiego, który 26 maja w Teatrze Powszechnym w Warszawie będzie miał swoją premierę.

Pomysłodawcą i realizatorem spektaklu Albośmy to jacy, tacy jest reżyser Piotr Cieplak. Spektakl jest pomyślany jako twórcza kontynuacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, rozpoczynająca się Prologiem z Akropolis, odbywa się w plenerze, na dziedzińcu teatru, na specjalnie zbudowanej na potrzeby tego spektaklu profesjonalnej scenie oraz widowni, a druga, złożona z trzeciego aktu Wesela Wyspiańskiego oraz a fragmentów Akropolis, grana będzie na dużej scenie Teatru Powszechnego w imitującej XIX wieczną chatę, scenografii, rodem z Wesela Wyspiańskiego.

O ile jednak druga część spektaklu będzie zgodna z duchem i literą Wesela, o tyle część pierwsza zachowując oprawę i klimat Wesela, będzie jednocześnie częścią inspirowaną różnymi tekstami (m. in. Akropolis Wyspiańskiego, Księgi Eklezjasty, fragment Słomkowego kapelusza), cały czas jednak zachowując ducha dramatów Wyspiańskiego. Celem spektaklu jest min. konfrontacja dramatów Wyspiańskiego sprzed stu laty z sytuacją, jaką mamy dziś. Zadając pytanie, gdzie jest dziś polska inteligencja, gdzie polski lud i czy tak, jak przed stu laty ciągle gubimy polski złoty róg?

Twórcy przedstawienia:
Piotr Cieplak - reżyser
Andrzej Witkowski - scenograf
Leszek Bzdyl - choreograf
„Czerwie" - 5 osobowy zespół muzyczny

Obsada:
Eliza Borowska, Paulina Holtz , Elżbieta Kępińska , Maria Sobaszkiewicz, Karina Seweryn, Katarzyna Maria Zielińska, Mariusz Benoit, Kazimierz Kaczor, Piotr Ligenza, Sylwester Maciejewski, Sławomir Pacek, Andrzej Piszczatowski, Michał Sitarski, Krzysztof Szczerbiński.

Więcej na stronie: www.powszechny.art.pl

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną