Patronaty

Oblicza globalizacji

Spotkanie z prof. Wilhelminą Wosińską, psycholog z Arizona State University, autorką książki 'Oblicza globalizacji'.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Salonu Naukowego POLITYKI.

Gościem red. Edwina Bendyka będzie prof. Wilhelmina Wosińska, psycholog z Arizona State University w Stanach Zjednoczonych, autorka świeżo wydanej książki "Oblicza globalizacji".

Spotkanie odbędzie się w czwartek 15 maja o godz. 18.00 w redakcji POLITYKI (wejście B) przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie, nieopodal pl. Narutowicza (zobacz jak do nas trafić).

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!


 O książce:

Globalizacja dotyczy żywych ludzi, których problemy Autorka, doświadczony psycholog, rozumie doskonale. I właśnie wrażliwość na ludzki aspekt globalizacji to wielka, choć nie jedyna zaleta książki polskiej uczonej pracującej w amerykańskim uniwersytecie (cóż, kolejny aspekt globalizacji).
Edwin Bendyk, „Polityka"

Autorka uświadamia nam, jak ważną rolę odgrywa każdy z nas, będąc aktorem na globalnej scenie, i zachęca, abyśmy podejmowali celowe działania dla dobra innych aktorów. [...] W świecie, którego mieszkańcy żyją w coraz większym tłoku, popychani ku sobie przez mechanizmy globalizacji, trudno wyobrazić sobie coś lepszego niż epidemia dobroci.
Robert Cialdini, Arizona State University

Oblicza globalizacji to książka niezwykle pojemna. Zarówno świetnie napisany podręcznik dla studentów, jak i fascynująca lektura dla wszystkich entuzjastów i przeciwników globalizacji, nade wszystko jednak może się przydać tym, którzy nie mają jeszcze swojego zdania w tej kwestii.
Dariusz Doliński, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną