Paweł Huelle w Salonie w Toruniu
8 czerwca 2010 r.
Paweł Huelle
Tadeusz Późniak/Polityka

Paweł Huelle

Zapraszamy do Salonu Kulturalnego POLITYKI w Toruniu na spotkanie z pisarzem Pawłem Huelle, laureatem Paszportu POLITYKI za rok 2001. Spotkanie poprowadzi Piotr Sarzyński, dziennikarz działu kultury "Polityki".

8 czerwca, wtorek, godz. 18.00, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6 w Toruniu, wstęp wolny, zapraszamy.

W programie spotkania m.in. promocja pisma literackiego Bliza, którego mecenasem jest Miasto Gdynia. Bliza stara się łączyć wysoki, ogólnopolski poziom kulturalny z ukazywaniem ważnych lokalnych - gdyńskich - zdarzeń i osobowości. Jako magazyn artystyczny prezentuje zjawiska z różnych dziedzin sztuk: plastycznych, muzycznych, teatralnych, filmowych, literatury, architektury.

Paweł Huelle (ur. 1957) - prozaik, scenarzysta i dramaturg. Jako gdańszczanin z urodzenia, większość swej twórczości poświęca rodzinnemu miastu. W latach 80. związany z prasą konspiracyjną, zaś w latach 1994-1999 dyrektor Ośrodka Gdańskiego Telewizji Polskiej. Zadebiutował powieścią Weiser Dawidek, która została uznana przez krytyków za najważniejszą powieść lat osiemdziesiątych. Opublikował między innymi nominowany do Nagrody Literackiej Nike '97 tom Pierwsza miłość i inne opowiadania, Opowiadania na czas przeprowadzki oraz powieści: Mercedes-Benz i Castorp. Jego ostatnia powieść Ostatnia Wieczerza również została wyróżniona nominacją do Nagrody Literackiej Nike.

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj