Kultura na weekend

Kultura na weekend. Odc. 2

„Gorący temat”, czyli echa oblecha

W kulturalnym podkaście tygodnika „Polityka” rozmawiamy o długim śladzie, jaki w filmach i serialach zostawiła akcja #MeToo. A przede wszystkim – o portretach Rogera Ailesa, przez lata molestującego podwładne szefa stacji Fox News.

Do kin wchodzi właśnie film „Gorący temat” (oryg. „Bombshell”) w reż. Jaya Roacha – kolejna ekranowa wersja historii afer w telewizji Fox z udziałem Rogera Ailesa. Poprzednią był serial „Na cały głos” pokazywany przez HBO. Podobne historie opowiadały jednak w ostatnim czasie inne seriale – „The Morning Show” Apple’a, z molestowaniem w programie telewizji śniadaniowej, oraz kolejny sezon „Sprawy idealnej”, w którym #MeToo zagląda do wzorowej, wydawałoby się, kancelarii adwokackiej.

W drugim sezonie „Sukcesji” też oglądamy dość podobny obraz świata obrzydliwych i potężnych mężczyzn, którym wydaje się, że mogą sobie pozwolić na wszystko. Kto opowiedział o tym najlepiej? Zastanawiamy się w gronie recenzentów działu kultury „Polityki” – rozmawiają Aneta Kyzioł, Bartek Chaciński i Jakub Demiańczuk.

Kadr z filmu „Gorący temat”mat. pr.Kadr z filmu „Gorący temat”

Reklama
Reklama