Kultura na weekend

Kultura na weekend. Odc. 13

Kultura na święta: Gdzie szukać wsparcia i nadziei?

W specjalnym, świątecznym odcinku podkastu kulturalnego „Polityki” autorzy cotygodniowych porad kulturalnych dzielą się tym, co przynosi im nadzieję i poprawia nastrój w trudnym czasie.

Co robimy zamknięci w domach, my, dziennikarze z łamów Afisza? Zdradzamy wszystkie prywatne szczegóły. Recenzentka teatralna i telewizyjna zwiedza wirtualnie Biskupin i ćwiczy jogę, filmowi – odnajdują (po 15 latach czekania) odłożoną na później powieść Jurija Andruchowycza albo znajdują pocieszenie w opowieściach o Muminkach i utworach Steviego Wondera. Muzyczni – oglądają z dziećmi „Detektywa Monka”, patrząc na dzisiejszy świat oczyma znerwicowanego bohatera serialu, albo nawiązują bliższy niż dotąd kontakt z wybitnymi wykonawcami podczas koncertów online. Nasz spec od wystaw przygląda się malarstwu z renesansowych ołtarzy – w internecie. A krytyczka literacka odkrywa na nowo „Zazie w metrze” Raymonda Queneau – czyta na głos, szukając kolejnych skarbów we własnej biblioteczce.

Nim wyjdziemy z powrotem na słońce – czego wszystkim życzymy – zostawiamy tę porcję przedświątecznych wskazań. Polecają: Aneta Kyzioł, Justyna Sobolewska, Dorota Szwarcman, Bartek Chaciński, Jakub Demiańczuk, Piotr Sarzyński i Janusz Wróblewski.

Mural w Zielonej Górze zachęcający do pozostania w domuBartłomiej Kudowicz/ForumMural w Zielonej Górze zachęcający do pozostania w domu

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama