Kultura na weekend

Kultura na weekend. Odc. 39

Czy ten „Król” rządzi? Batalia o serial

Chcieliśmy polskich superseriali, ale czy je mamy? W kolejnym odcinku naszego podkastu toczymy – kulturalną! – batalię o serial na podstawie prozy Szczepana Twardocha.

Dziś premiera „Króla” w reż. Jana P. Matuszyńskiego, telewizyjnej adaptacji powieści Szczepana Twardocha. Społeczno-kryminalna historia z wielokulturowego warszawskiego międzywojnia, stworzona na fali wielkiej popularności pierwowzoru książkowego i trafiająca do nas na progu kolejnego lockdownu, który przywiąże nas do domowych ekranów.

Czy to serial realistyczny? A może polityczny? Czy dobrze przerysowany w stylu najlepszych światowych produkcji? A może jednak posunięty za daleko w stronę groteski? Widzieliśmy tylko dwa pierwsze odcinki serialu wyprodukowanego przez Canal+, wnioskujemy więc na podstawie tego, co znamy. A temperatura tej dyskusji pozwala zakładać, że i odbiór najnowszego polskiego serialu będzie bardzo gorący. Głos zabierali: Aneta Kyzioł, Justyna Sobolewska i Janusz Wróblewski. Nad emocjami usiłował zapanować prowadzący rozmowę Bartek Chaciński.

Kadr z serialu „Król”mat. pr.Kadr z serialu „Król”

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną