Kultura na weekend

Kultura na weekend. Odc. 44

Twórcy, którzy łączyli nas w trudnym roku

Kto zdobył nominacje do Paszportów POLITYKI? Komu udało się w wyjątkowym dla całej kultury roku 2020 podtrzymać kontakt z publicznością?

Mamy już 21 nominacji w siedmiu kategoriach, w których przyznajemy co roku Paszporty POLITYKI: w filmie, teatrze, literaturze, sztukach wizualnych, muzyce poważnej i popularnej oraz kulturze cyfrowej. Co w tych nominacjach widać? O tym opowiadają dziennikarze działu kultury naszego tygodnika, którzy stale poszczególne dziedziny opisują. Dominowała w tym roku tematyka współczesna. Nie brakowało spektakularnych sukcesów – także światowych. Paszportowi nominowani nie bali się wracać w rodzinne strony, na polską prowincję, potrafili opowiadać o mniejszościach, o wykluczonych, o emigrantach. Wyraźnie nowy był język, który czasem zapowiadał, a może nawet wyprzedzał to, jak wyglądały emocje roku 2020.

Przede wszystkim jednak był to trudny rok dla sztuk granych na żywo i spełniających się w żywym kontakcie między sceną a widownią. Zapowiadamy przy okazji specjalną kategorię Kultura Zdalna, ale przede wszystkim przedstawiamy największe nadzieje polskiej kultury. Ci twórcy łączyć potrafili i liczymy na to, że ich sukcesy będą dobrą prognozą na przyszły rok. Widzimy się – niestety tylko zdalnie – na 28. już paszportowej gali 12 stycznia 2021 r.

Nominowani do Paszportów POLITYKI 2020PolitykaNominowani do Paszportów POLITYKI 2020

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną