Prezentownik

Najwyższy czas na dobry sen

Najwyższy czas na dobry sen Najwyższy czas na dobry sen mat. pr.
Źle śpimy. Nie bez powodu. Coraz powszechniej towarzyszy nam stres i lęk o przyszłość.. Zapracowani – mamy skłonność do ignorowania naturalnego rytmu dobowego naszego organizmu. Mieszamy pory snu, wystawiamy się na działanie sztucznego światła, stres i wszechobecne bodźce.

Eksperci od snu są zgodni: lepiej nie używać smartfonów jako budzików. Trzymanie ich w zasięgu ręki oznacza, że nadal jesteśmy połączeni ze światem online, kiedy powinniśmy zapadać w głęboki regenerujący sen. Na dodatek emitowane przez nie światło niebieskie zaburza wydzielanie melatoniny. Budziki Harmony i Bell polskiej marki Mudita są dobrym wyjściem alternatywnym. Zadaniem zaprojektowanych przez Polaków urządzeń jest budzić nas w łagodny i przyjemny sposób, co ma wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie.

.mat. pr..

Mudita Harmony, to najprawdopodobniej jedyny na świecie budzik z przyjaznym dla oczu wyświetlaczem E Ink (elektroniczny papier), który zapewnia świetny kontrast w każdym oświetleniu i nie emituje rozbudzającego światła Budzik przypomina o porze zasypiania (a rutyna jest niezbędna, by zapewnić sobie dobrą jakość snu), pomaga wyciszyć się i zrelaksować, a rano budzi wyselekcjonowanymi dźwiękami i delikatnym światłem. Do nagrań wykorzystano m.in. misy tybetańskie, gitarę, ukulele i dzwonki koshi. W pamięci budzika znajdują się także dźwięki natury i spokojne melodie, które doskonale sprawdzą się w wieczornej relaksacji. ­Zegar przydaje się do medytacji. Można wybrać długość sesji, która rozpoczyna się i kończy głębokim dźwiękiem gongu.

.mat. pr..

Budzenie zaczyna się od zapalenia światła 10 minut przed głównym alarmem, który został skomponowany z przyjemnych melodii nagranych na instrumentach lub dźwięków natury.

Ważne funkcje:
- stopniowe budzenie światłem i dźwiękiem
- przypomnienie o porze snu
- zegar do medytacji
- dźwięki relaksacji
- unikalny e-papierowy ekran

.mat. pr..

Podobnie jest z analogowym budzikiem MUDITA BELL, który został stworzony z myślą o bezstresowym rozpoczęciu każdego dnia. Delikatne dźwięki natury i ciepłe światło sprawią, że obudzisz się z dobrą energią i chęcią do działania. Przyjemny minimalistyczny projekt i wysokiej jakości głośnik zapewnia łagodną pobudkę. Dzięki temu wszystkiemu można celebrować prostotę i spokój offline.

Istotne cechy i funkcje:
- 10 łagodnych melodii budzenia
- wysokiej jakości głośnik
- klasyczny design
- wytrzymała bateria
- regulowana głośność alarmu

Budziki zostały zaprojektowane przez polską firmę Mudita i są sprzedawane na całym świecie. Mają pomóc nam wypracować zdrowe nawyki i poprawić jakość snu.

www.mudita.com

Reklama
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Reklama