Salon

Laminat czy winyl – co wybrać?

podłoga laminiwana podłoga laminiwana Materiały klienta

Wybór rodzaju podłogi do wnętrza zależy od naszego gustu, ale także od przestrzeni, w której mieszkamy. Coraz więcej osób dostrzega zalety laminatów. Te firmy Quick-Step trudno odróżnić od naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy płytki ceramiczne. Wiernie odwzorowują bardzo złożone faktury – sęki, żyłki w kamieniu, ale także kolory występujące w naturze.

podłoga laminowanaMateriały klientapodłoga laminowana

Jeśli więc podoba ci się to, co drewno ma do zaoferowania w aranżacji wnętrz, ale nie chcesz się zbytnio martwić podłogą, wybierz wysokiej jakości laminat. Jest ciepły, nadaje się na ogrzewanie podłogowe i jest łatwy w montażu dzięki systemowi Uniclic. Laminat to także gwarancja nieskazitelnego wyglądu przez lata. Trudno na nim o plamy, a wszelkie zabrudzenia są łatwe do usunięcia.

podłoga winylowaMateriały klientapodłoga winylowa

Z kolei nowoczesny winyl coraz bardziej „dogania” laminat. Obecnie jest to produkt zupełnie inny niż kiedyś. Technologia pozwala na wierniejsze odwzorowanie naturalnych wzorów i faktur. Ponadto winyl jest ciepły, cichy i równie dobrze współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Niezaprzeczalną zaletą nowej Quick-Step Alpha Vinyl jest jej wyjątkowa wytrzymałość, a to dzięki sztywnemu rdzeniowi. Umożliwia to instalację tych podłóg na nierównych powierzchniach. Możesz szybko dokonać metamorfozy swojego wnętrza. Nie ma potrzeby usuwania starych płytek czy wyrównywania podłoża za pomocą wylewki. Doskonałe rozwiązanie dla niecierpliwych.

Materiał przygotowany przez www.quick-step.com.pl

Reklama
Reklama