Grand Tour of Switzerland. Przewodnik do pobrania w formacie PDF
Mamy w tym małym kraju przyzwolenie na to, żeby oddać się bez walki urokowi miejsca, odetchnąć, odpocząć. I zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać.
Wczesny poranek na drodze pomiędzy La Tine i Rossinière w kantonie Vaud.
Switzerland Tourism/Materiały partnera

Wczesny poranek na drodze pomiędzy La Tine i Rossinière w kantonie Vaud.

Wschód słońca nad Jeziorem Czterech Kantonów, fotografia ze wzniesienia Pilatus.
Switzerland Tourism/Materiały partnera

Wschód słońca nad Jeziorem Czterech Kantonów, fotografia ze wzniesienia Pilatus.

Trasa Grand Tour
Switzerland Tourism/Materiały partnera

Trasa Grand Tour

Szwajcaria to niepozorny kraj. Pozornie. Jej niewielka powierzchnia nikomu nie wadzi, zwłaszcza że każdy skrawek lądu został tu mądrze zagospodarowany. A czasem nie został zagospodarowany wcale – większe i mniejsze miasta wkomponowują się w krajobraz tak, żeby go nie naruszać. Współczesne trendy, śmiałe rozwiązania architektoniczne, jeszcze śmielsze sposoby rozmieszczania torów kolejowych i tuneli – to udogodnienia, które nie tylko ułatwiają życie mieszkańcom i podróżnym, ale też jakoś ich zbliżają do tej dzikiej, nieokiełznanej przyrody, z której Szwajcaria jest znana i o którą tak starannie się troszczy.

Troszczy się też o to, żeby nie zabrakło nam rozrywek o innym charakterze: otwiera muzea, organizuje festiwale, celebruje życie kulturalne (i nie tylko) w różnych jego formach i odsłonach. Krótko mówiąc: nie próżnuje. Niezależnie od tego, czy przebywamy w modnej dzielnicy dużego miasta czy na uboczu cichego miasteczka – w Szwajcarii zawsze ma się poczucie, że coś się dzieje. Powiada się: jedyne, co można tu trwonić, to czas. Mamy w tym małym kraju przyzwolenie na to, żeby oddać się bez walki urokowi miejsca, odetchnąć, odpocząć. I zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać.

Grand Tour of Switzerland to Szwajcaria w pigułce. Wszystkich atrakcji oczywiście nie uwzględnia, ale obejmuje te najważniejsze, najciekawsze, dające całkiem precyzyjne wyobrażenie o tym, w jaki sposób – między cudami przyrody, architektury, sztuki – toczy się tutaj życie. Zdradźmy zawczasu: toczy się sielsko. O czym mamy nadzieję Państwa przekonać, opowiadając o wybranych, często mniej znanych atrakcjach, o tradycjach nie do ruszenia i smakach nie do podrobienia.

Poszczególne punkty na trasie wyprawy Grand Tour to zawsze tylko i aż inspiracje do własnych poszukiwań.

W podróż można się wybrać w dowolnym momencie i o każdej porze roku. Podpowiadamy jesień – kiedy Szwajcaria mieni się kolorami, kiedy rytm życia nieco zwalnia, kiedy wina smakują najlepiej. Uważa się, że jesień to najlepsza pora, żeby się w Szwajcarii zakochać. A przy bliższym poznaniu kraj ten tylko zyskuje.

                                                                                     ***

W naszym przewodniku (do pobrania pod tym linkiem: http://goo.gl/mFUF1r) przeczytacie o sielskim Bernie i Berneńskim Oberlandzie, sercu Szwajcarii centralnej – Lucernie i jeziorze Czterech Kantonów, St Moritz w dolinie Górnej Engandyny, gdzie zawsze świeci słońce, kolejach – retyckich i Jungfrau z widokami zapierającymi dech w piersiach oraz o Bazylei – szwajcarskiej stolicy kulturalnej.

Dowiecie się między innymi o arenie tektonicznej i dziurze św. Marcina, o lodowcach, które trzeba okładać folią, by nie roztopiły się całkowicie, wielkich lasach sosnowych, rzece o kryminalnej przeszłości, niezwykłych muzeach i atrakcjach kulturalnych, sali koncertowej i konferencyjnej o niebywałej jakości dźwięku, o krowach z dzwonkami i o Werdenberg – jednej z najstarszych drewnianych osad na świecie. Proponujemy również podróż po lokalnej kuchni, serach, czekoladzie, a także winach i absyncie.

Zapraszamy do lektury i oczywiście zapraszamy do Szwajcarii.

PODSTAWOWE INFORMACJE NA TEMAT GRAND TOUR OF SWITZERLAND znajdziecie tu: https://www.polityka.pl/szwajcaria/1673540,1,grand-tour-of-switzerland-wielka-wyprawa-w-znane-i-nieznane.read

INFORMACJE PRAKTYCZNE W PODRÓŻY znajdziecie tu: https://www.polityka.pl/szwajcaria/1673542,1,szwajcaria-najwazniejsze-informacje-praktyczne.read

MAPĘ SZWAJCARII Z ZAZNACZONYMI CO WAŻNIEJSZYMI ATRAKCJAMI znajdziecie tu: https://www.polityka.pl/szwajcaria/1673544,1,mapa.read

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną