Odpowiedź na pytanie o najwcześniejsze mechanizmy procesu nowotworowego zmieniłaby bieg nauki onkologicznej – mówi prof. Bogdan Czerniak.
Prof. Jacek Jassem, kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, o tym, że w tworzeniu Krajowej Sieci Onkologicznej nie chodzi o poprawienie wyników leczenia raka, ale o pieniądze.
Aktywiści ożywili się po wulgarnym geście posłanki Joanny Lichockiej. W Warszawie pojawiły się plakaty skierowane do wyborców PiS. Mają im uświadomić butę i pogardę partii rządzącej.
Chirurdzy doskonalą swoje umiejętności na wirtualnych symulatorach i w grach komputerowych. Hematolodzy zaś powinni częściej zasiadać do szachów. Bo nowotwór to – jak mówią – gra strategiczna.
Operacja w Niemczech kosztowała ją dziesięć tys. euro, choć mamy w Polsce znakomitych onkologów i chirurgów plastycznych. Ale NFZ mógł sfinansować zabieg tylko jednej piersi, do tego bez rekonstrukcji. Zupełny dramat.
Naukowcy z National Cancer Institute – największego amerykańskiego instytutu zajmującego się badaniem przyczyn i metod leczenia chorób nowotworowych – zebrali fakty na temat kilkunastu popularnych przekonań dotyczących raka, obalając przy okazji wiele z nich.
W Światowy Dzień Walki z Rakiem coraz goręcej dyskutujemy nad skutecznością rodzimych programów profilaktycznych i dostępem do leczenia onkologicznego.
O dawnych czasach, kiedy żyło się w zgodzie z naturą, mówi się jak o raju na ziemi. Ten raj nie był jednak specjalnie przyjazny, zwłaszcza dla kobiet.
Powód, dla którego dorosły człowiek przesypia jedną trzecią życia, jest banalny: chodzi o to, aby pozostałe dwie trzecie mógł spędzić nie śpiąc.
Raka można pokonać, stosując nowe strategie. Czasem potrzeba do tego odwagi, ale przede wszystkim – wizji.