Ku zaskoczeniu pierwszą w Polsce koncesję na prywatną telewizję dostał człowiek, który o jej robieniu nie wiedział nic. Dzisiaj Polsat ma za sobą 30 lat istnienia, stabilną pozycję, własne gwiazdy, produkcje i miejsce w historii polskiej transformacji. A w lutym sensacyjnie pracę w stacji zaczyna Edward Miszczak, wcześniej jeden z filarów konkurencyjnej TVN.
Michał Sołowow, najbogatszy Polak, i Daniel Obajtek, najważniejszy państwowy menedżer, chcą wspólnie inwestować w małe reaktory jądrowe. Tymczasem Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polsatu, szuka atomowych okazji w rosyjskim Kaliningradzie. Ta informacja podana przez Politykę Insight wywołała nie lada sensację. O co tu chodzi?
Viktor Orbán i Zygmunt Solorz-Żak chcą razem zbudować elektrownię jądrową w Kaliningradzie i przekonać polski rząd do budowy mostu energetycznego z eksklawą. Warszawa nie powiedziała nie – wynika z nieoficjalnych ustaleń Polityki Insight.
Plus rozpoczął komercyjną działalność sieci komórkowej 5G. Można z niej korzystać w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i we Wrocławiu.
Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polsatu, znów jest w polu zainteresowań CBA i ABW. Podobnie było w 2007 r. I znów, jak wtedy, chodzi o „złą energię”.
Zygmunt Solorz-Żak kupując Polkomtel, operatora sieci Plus, postawił wszystko na jedną kartę. Jest ryzyko, że może przegrać.
Zygmunt Solorz-Żak w biznesowej karierze wielokrotnie grał ostro. I wygrywał, choć wszyscy wróżyli mu porażkę. Teraz kupił operatora sieci Plus. Znów wygra?
Skarb Państwa, po latach przerwy, ogłosił przetarg na kilka wielkich prywatyzacji. Czy oznacza to triumfalny powrót Jana Kulczyka, Zygmunta Solorza-Żaka i Ryszarda Krauzego do interesów z politykami?
Czy warto dziś inwestować w futbol?
Kryzys pomaga Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi i osłabia jego konkurentów. Stary styl zarządzania wygrał z nowoczesnym?