Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Początek maja, czyli długi weekend, to czas, kiedy Polacy masowo ruszają z miast do swoich drugich domów, dacz, przerobionych wiejskich chat, nad morze, rzeki i jeziora.
Okładka najnowszego wydania POLITYKI.
Polityka

Okładka najnowszego wydania POLITYKI.

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika POLITYKA.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego Tygodnika POLITYKA.

Kilkaset tysięcy posiadaczy takich siedzib wręcz nie wyobraża sobie wypoczynku gdzie indziej. W najnowszej POLITYCE Ewa Wilk wnikliwie przygląda się temu zjawisku, zadając pytanie o to, czy to moda, lans, przyzwyczajenie, a może sposób na życie – i stara się znaleźć odpowiedzi.

Jak wyglądają te drugie domy, gdzie powstają, jak się w nich mieszka, czy miastowi integrują się z miejscowymi, jakie zagrożenia rodzi ta często chaotyczna „urbanizacja” i „prywatyzacja” pięknych przyrodniczo regionów – te wszystkie wątki znajdą Państwo w naszym okładkowym artykule „Dacz posiadacze”.

I drugi ważny temat z najnowszego wydania POLITYKI – czy posłać sześcioletnie dziecko do szkoły. Wokół tego pytania narosły głębokie, także polityczne spory, a wielu rodziców szuka pretekstu, aby opóźnić szkolny start swojego dziecka.

POLITYKA proponuje więc specjalnie przygotowany test, z pomocą którego każdy może sam sprawdzić kompetencje szkolne córki lub syna. Zachęcam do skorzystania z tego sprawdzianu, który dużo powie o rozwoju dziecka, niezależnie od tego, jaka decyzja w sprawie szkoły zostanie ostatecznie podjęta.

Polecam wszystkie pozostałe artykuły w POLITYCE, w tym tekst Cezarego Michalskiego o tym, dlaczego tak dzisiaj wyblakło Święto 1 Maja, Joanny Podgórskiej o kontrowersyjnej dla wielu diecie wegańskiej czy interesującą i zabawną opowieść Ziemowita Szczerka o Rurytanii, Zubrowce, Brutopii oraz innych wymyślonych krajach.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj