10 najchętniej czytanych artykułów 2014 roku na POLITYKA.PL
Na koniec podsumowań minionego roku proponujemy Państwu podróż w czasie po naszych publikacjach. Które artykuły czytaliście najchętniej?
Robin Williams.
materiały prasowe

Robin Williams.

10. 30 niezwykłych kadrów z Google Street View

Kanadyjczyk Jon Rafman spędza setki godzin, podróżując przez wirtualny świat Google Street View. Najciekawsze, najpiękniejsze i najdziwniejsze sceny kolekcjonuje na stronie 9-eyes.com.

9. Oscary 2014: „Zniewolony” nagrodzony

Najlepszym filmem „Zniewolony. 12 Years a Slave”. Aż siedem statuetek dla „Grawitacji” i żadnej dla „Wilka z Wall Street” oraz „American Hustle” – tak zaczynała się nasza relacja z gali rozdania Oscarów 22 stycznia.

8. Dlaczego pierworodne dzieci są bystrzejsze od reszty rodzeństwa

Praktyka czyni mistrza. Dlatego bardziej doświadczeni rodzice powinni każdemu kolejnemu mieć nieco więcej do zaoferowania w kwestii wychowania – a zatem dzieci urodzone później powinny rozwijać się lepiej. Tak przynajmniej podpowiada intuicja.

7. Trwoga i śmiech po próbnej maturze

„Jesteśmy po próbnej maturze i nie bardzo wiemy, co począć z wynikami. Uczniowie bowiem tak rozwiązali testy egzaminacyjne, że każdy wynik powyżej zera zaczyna cieszyć. Niestety, nawet do takiej radości uczniowie nie dali nam zbyt wielu powodów” – pisał na swoim blogu Dariusz Chętkowski. 

6. Pożegnanie policjanta Despero

„W czasie, kiedy policja uroczyście celebrowała swoje święto, były policjant Sławomir Opala popełnił samobójstwo. Nazywano go superpsem, twardym gliniarzem, postrachem bandytów. Odszedł inaczej, nieśmiało, cicho i bez pożegnania. Dla wielu był znany z faktu, że stał się pierwowzorem filmowego policjanta „Despero”, granego przez Marcina Dorocińskiego, bohatera serialu i filmu fabularnego „Pitbull” – tak o tragicznie zmarłym 28 lipca policjancie pisał Piotr Pytlakowski.

5. Sprawdź, co wie o tobie Google – wystarczy 5 kliknięć

Jeśli korzystamy usług Google – wyszukiwarki, map, serwisu YouTube czy smartfonu z systemem Android – codziennie pozostawiamy jej informacje o sobie. Niekiedy bardzo osobiste.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną