Nowe blogi o Polsce, Europie i świecie na POLITYKA.PL
Wykładowca Oksfordu prof. Jan Zielonka oraz pisarz i reportażysta Ziemowit Szczerek poprowadzą swoje blogi w serwisie POLITYKA.PL.

„Na Przekór” Jana Zielonki ma być refleksją na temat polityki w Polsce, Europie i na świecie. Pisany z perspektywy Oksfordu, Florencji i Amsterdamu, gdzie Zielonka od przeszło trzech dekad mieszka i pracuje. Jak zapowiada profesor, „będzie pokazywał, kto wygrał, a kto przegrał w wyniku długofalowych trendów społecznych i technologicznych. Podpowie, jak budować strategie w oparciu o wiedzę, a nie układy partyjne. Co można, a czego nie można kupić za pieniądze. Jaką siłę tworzenia i zniszczenia mają media w życiu politycznym. Jak naprawić demokrację i kapitalizm. Jak integrować Europę od dołu zamiast od góry”. Więcej o Janie Zielonce przeczytacie pod tym linkiem.

„Między Rurytanią a Molwanią Ziemowita Szczerka” dotyczyć będzie geopolityki, zjawisk kulturowych i społeczno-polityczno-kulturalnych w – jak pisze – „Zjednoczonej Republice Rurytanii i Molwanii, czyli Europie Środkowo-Wschodniej. Albo widzianych z jej perspektywy”. Więcej o Ziemowicie Szczerku przeczytacie pod tym linkiem.

Serdecznie polecamy obydwa blogi. Zapraszamy do lektury!

Po lewej prof. Jan Zielonka, po prawej Ziemowit Szczerek
Polityka

Po lewej prof. Jan Zielonka, po prawej Ziemowit Szczerek

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną