Nagroda Architektoniczna

Obiekty piękne i mądre

Agnieszka Oprządek, z-ca dyrektora Cricoteki, Małgorzata Deńko (Wizja) i Piotr Nawara (nsMoonStudio) z Grand Prix 2014. Agnieszka Oprządek, z-ca dyrektora Cricoteki, Małgorzata Deńko (Wizja) i Piotr Nawara (nsMoonStudio) z Grand Prix 2014. Teodor Klepczyński
Feliks Falk, juror Nagrody, Andrzej Wajda i Jerzy Baczyński, redaktor naczelny POLITYKI, dyskutują nad numerem pisma.Teodor Klepczyński Feliks Falk, juror Nagrody, Andrzej Wajda i Jerzy Baczyński, redaktor naczelny POLITYKI, dyskutują nad numerem pisma.

Nagrody Architektoniczne POLITYKI za 2014 r. wręczaliśmy w Służewskim Domu Kultury, który był laureatem naszego Grand Prix rok wcześniej. Gdybyśmy mieli podtrzymać ten obyczaj, to za rok powinniśmy relacjonować galę z Krakowa, bo tym razem do tamtejszej Cricoteki powędrowało najwyższe trofeum. Wśród publiczności, która szczelnie wypełniła salę widowiskową, przeważali oczywiście architekci, z prezesem SARP Mariuszem Ścisło czy prof. Ewą Kuryłowicz. Gościem szczególnym był Andrzej Wajda, który wraz z żoną Krystyną Zachwatowicz aktywnie włączył się w kuluarowe rozmowy o kondycji estetycznej przestrzeni polskich miast i miasteczek.

Polityka 26.2015 (3015) z dnia 23.06.2015; Do i od Redakcji; s. 106
Reklama