Dzień Dziecka

Taniec połamańców

Bolesne skutki wywijania na parkiecie

Anna Achimowicz: - trudno nie uczyć w szkołach baletowych tańca na pointach, ale można o wiele rzeczy zadbać, by zminimalizować ryzyko urazów. Anna Achimowicz: - trudno nie uczyć w szkołach baletowych tańca na pointach, ale można o wiele rzeczy zadbać, by zminimalizować ryzyko urazów. Leszek Zych / Polityka
Polacy pokochali taniec. Towarzyski, współczesny, najrozmaitsze style i gatunki. Jednak dla wielu ta miłość może być bolesna w skutkach.
Taniec to nie tylko sztuka, ale i sport wyczynowy. Bez odpowiedniego zaplecza wielu tancerzy robi sobie krzywdę.Leszek Zych/Polityka Taniec to nie tylko sztuka, ale i sport wyczynowy. Bez odpowiedniego zaplecza wielu tancerzy robi sobie krzywdę.

Zawodowi tancerze znają cenę, jaką trzeba zapłacić za miłość do tańca. Anna Achimowicz ma z bólem do czynienia na co dzień. Jej stawy, mięśnie, ścięgna muszą sprostać wielu wyzwaniom: treningowi wytrzymałościowemu, przeciążeniom, mikrourazom. – Mam tę przewagę nad innymi, że jestem też zawodową fizjoterapeutką. To dzięki temu nauczyłam się inaczej patrzeć na ciało w ruchu i nie robię już sobie krzywdy, jak większość ludzi, którzy wychodzą na parkiet.

Taniec cieszy się dziś wśród Polaków wielką popularnością.

Polityka 33.2013 (2920) z dnia 11.08.2013; Ludzie i style; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Taniec połamańców"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Indyjska tragedia: kto zawinił

Hindusi żyją w kraju, który każdego dnia odsłania całe piękno i nędzę istnienia. Niczego nie ukrywa – teraz w pandemii również własnej śmierci.

Paulina Wilk
13.05.2021