Dzień Dziecka

Pikej

Nowa mowa

Polityka

Przykre, ale prawdziwe: pejoratywne określenia często odnoszą się do imion i nazwisk. Na przykład królujący przez lata „janusz” – słowo opisujące niedzielnych kibiców albo ludzi, którzy lubią w danej dziedzinie błyszczeć, nie mając o niej wielkiego pojęcia. Janusze polityki, janusze dziennikarstwa czy janusze tatuażu to ci, którym udało się powiedzieć, napisać albo co gorsza wytatuować sobie na ciele coś szczególnie głupiego.

Polityka 23.2016 (3062) z dnia 31.05.2016; Felietony; s. 107
Oryginalny tytuł tekstu: "Pikej"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

O co chodzi Lewicy

Opinie, kto, poza Jarosławem Kaczyńskim, wygrał na głosowaniu w sprawie europejskich pieniędzy, są podzielone. Ale pewne jest, że opozycja jako całość mocno oddaliła się od perspektywy zwycięstwa nad Zjednoczoną Prawicą.

Rafał Kalukin
14.05.2021