Dzień Dziecka

Polska wygrywa ze Szwajcarią w karnych 5:4. Zobacz, jak kibice przeżywali mecz na Twitterze

. . Forum
Lepiej wykonywane rzuty karne sprawiły, że Polska osiągnęła historyczny sukces. Pierwszy raz zagramy w ćwierćfinale mistrzostw Europy.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do biało-czerwonych. Ale mimo szans Arkadiusza Milika na bramkę musieliśmy czekać do 39. minuty meczu. Strzelił niezawodny Jakub Błaszczykowski po podaniu Kamila Grosickiego.

W drugiej połowie, po początkowej przewadze Polaków, do głosu doszli Szwajcarzy, stopniowo spychając nas do coraz głębszej defensywy. Gol padł w 82. minucie, trafienie życia po strzale przewrotką zaliczył Xherdan Shaqiri. Pomocnik Helwetów złożył się do „nożyc” na linii pola karnego, a piłka odbijając się od słupka, wpadła do siatki obok interweniującego Łukasza Fabiańskiego. Gol Shaqiriego na pewno znajdzie się w rankingu najpiękniejszych bramek Euro 2016.

30-minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, choć bliżej zadania decydującego ciosu byli Szwajcarzy. Polska wygrała 5:4 po strzałach Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Kamila Glika, Jakuba Błaszczykowskiego oraz Grzegorza Krychowiaka, który zdobył decydującą bramkę (u Szwajcarów przestrzelił Granit Xhaka).

Tak drużyna Adama Nawałki przeszła do historii polskiego futbolu: jako pierwsza dotarła do ćwierćfinału mistrzostw Europy i jako pierwsza zapewniła sobie zwycięstwo po rzutach karnych. Za pięć dni ma szansę dopisać jej kolejny rozdział: 30 czerwca o godz. 21 naszym rywalem w meczu ćwierćfinałowym będzie Portugalia, która pokonała po dogrywce Chorwację 1:0.

Zobacz, jak kibice przeżywali mecz na Twitterze:

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Dlaczego niektórzy są bardziej kochliwi?

Co sprawia, że jedni zakochują się łatwiej niż inni, i dlaczego niektórzy mają w miłości szczęście, a inni nie.

Magdalena Kaczmarek
09.02.2016
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną