Dzień Dziecka

Poznajcie Felix – kotkę, która pracuje na stacji kolejowej w Huddersfield

Felix na pierwszy rzut oka wygląda zwyczajnie. Ale to tylko pozory.
.Felix the Huddersfield Station Cat/Facebook.

Felix to wytrwała i sumienna kotka, który od kilku lat pracuje na stacji w Huddersfield w West Yorkshire (Anglia). Do niedawna była zwykłą szeregową pracownicą stacji – do jej obowiązków należało przepędzanie z peronów myszy, gołębi oraz innych szkodników. Tak jej mija większość dnia.

Niedawno kierownictwo stacji, zadowolone z jej pomocy, awansowało Felix na stanowisko starszego managera kontroli szkodników na stacji w West Yorkshire. Razem z awansem kotka otrzymała odblaskową kamizelkę oraz wpięty w jej klapę identyfikator pozwalający jej swobodnie przemieszczać się między barierkami, co ułatwiło jej wykonywanie obowiązków. 

Felix była przybłędą. Pojawiła się na stacji po raz pierwszy, kiedy miała 9 tygodni, i od razu podbiła serca jej pracowników. Na potrzeby Felix stacja w Huddersfield została przearanżowana, tak żeby kotka mogła sprawniej poruszać się po budynku w poszukiwaniu szkodników.

Felix ma własną stronę na Facebooku, dzięki której prawie 70 tys. osób jest na bieżąco informowanych o jej aktywnościach.

Jeden z kolegów Felix, który pracuje razem z nią na stacji, twierdzi, że sława nie uderzyła jej do głowy. „Jak większość kotów, Felix i tak uważa, że cały świat kręci się wokół niej” – dodaje.

Trudno nie zazdrościć Felix. W końcu znalazła pracę w zawodzie i awansuje w nim szybciej niż niejeden (niejedna) z nas.

.Felix the Huddersfield Station Cat/Facebook.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną