Dzień Dziecka

Maja Włoszczowska srebrną medalistką w kolarstwie górskim

Forum
Polka cały czas trzymała się czołówki wyścigu. Jechała za dwie.

Polska reprezentantka wywalczyła w Rio srebrny medal. Złoto zdobyła Szwedka Jenny Rissveds, brąz Kanadyjka Catharine Pendrel.

Jeszcze przed wyścigiem Maja Włoszczowska tak mówiła o odcinku, który miała do pokonania: „[Trasa] jest całkowicie sztucznie przygotowana. Wielu na to narzeka, ale i tak wygra tu najlepszy kolarz górski. Są podjazdy, sporo gładkich odcinków, gdzie liczy się siła, ale i techniczne fragmenty plus kilka zjazdów”. W innym wywiadzie zaś przyznała: „Podchodzę do startu na igrzyskach olimpijskich tak jak do kolejnej wielkiej przygody i kolejnej wielkiej szansy życiowej”. Tę szansę w pełni wykorzystała.

Włoszczowska dokładnie przebadała trasę wyścigu, przeanalizowała z trenerem każdy jej fragment. Zapewniała, że jest dobrze przygotowana. Przez cały czas trwania rywalizacji trzymała się czołówki wyścigu, ostatnie okrążenia pokonywała w towarzystwie Rissveds, która zaatakowała w piątej rundzie i ostatecznie Polce uciekła.

33-letnia Maja Włoszczowska jest w czołówce polskich sportowców w tej dyscyplinie sportowej. Od lat regularnie przywozi do kraju medale. W 2008 r. wywalczyła srebro na igrzyskach w Pekinie. Jest wielokrotną mistrzynią Polski w cross-country.

Polskę miały reprezentować dwie zawodniczki. Katarzyna Solus-Miśkowicz w ostatniej chwili doznała jednak urazu, złamała obojczyk. Dlatego mówiło się, że Włoszczowska pojedzie za dwie.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

O co chodzi Lewicy

Opinie, kto, poza Jarosławem Kaczyńskim, wygrał na głosowaniu w sprawie europejskich pieniędzy, są podzielone. Ale pewne jest, że opozycja jako całość mocno oddaliła się od perspektywy zwycięstwa nad Zjednoczoną Prawicą.

Rafał Kalukin
14.05.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną