Dzień Dziecka

Skóra i ćwieki na wieki

Polscy metalowcy w życiu i w komiksie

Kadry z komiksu Krzysztofa Owedyka „Będziesz się smażyć w piekle” opowiadającego o polskich metalowcach Kadry z komiksu Krzysztofa Owedyka „Będziesz się smażyć w piekle” opowiadającego o polskich metalowcach Krzysztof Owedyk/Kultura Gniewu, repr. AA
Występuje na polskich ziemiach od trzech dekad, więc warto się pochylić nad figurą metalowca – pokazuje, jak budujemy stereotypy i jak uczymy się akceptować postawy ekstremalne.
W polskim komiksie były już akcenty metalowe – choćby postać Entombeta z serii Bartosza i Tomasza Minkiewiczów „Wilq Superbohater”.Tomasz i Bartosz Minkiewicz/BM Vision W polskim komiksie były już akcenty metalowe – choćby postać Entombeta z serii Bartosza i Tomasza Minkiewiczów „Wilq Superbohater”.

Zdolny gitarzysta Tarantul trafia do światowej sławy zespołu Deathstar, więc wydaje mu się, że złapał Pana Boga za nogi. Nie może się bardziej mylić – kontrakt, który podsuwa mu diaboliczny lider grupy, jest właściwie cyrografem. Umożliwia realizację marzeń, ale zbyt wysokim kosztem.

Krzysztof Owedyk, jeden z najciekawszych polskich autorów komiksów, od zawsze po uszy zanurzony w kontrkulturze, w swoim najnowszym albumie „Będziesz się smażyć w piekle” przygląda się niespokojnemu pograniczu życia rodzinnego i kariery, kładzie na szalach wolność i odpowiedzialność.

Polityka 1.2017 (3092) z dnia 27.12.2016; Ludzie i style; s. 151
Oryginalny tytuł tekstu: "Skóra i ćwieki na wieki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chłopcy 30+, czyli faceci jak dzieci

Psychologowie alarmują: to już epidemia. Pokolenie 20-, 30-, a nawet 40-latków nie chce dorosnąć.

Agnieszka Sowa
12.07.2016