Dzień Dziecka

Kamil Stoch wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni

Polscy skoczkowie w Bischofschofen. Kamil Stoch w środku na dole, nad nim Piotr Żyła. Polscy skoczkowie w Bischofschofen. Kamil Stoch w środku na dole, nad nim Piotr Żyła. Reuters / Forum
Polski skoczek zajął pierwsze miejsce w ostatnim z czterech konkursów serii – w austriackim Bischofschofen – co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej TCS. Drugi z Polaków, Piotr Żyła, zajął drugie miejsce.

To kolejny sukces 29-letniego skoczka, a zarazem największy sukces polskich zawodników w historii tego turnieju. Kamil Stoch ma już na koncie dwa złote medale olimpijskie (Soczi 2014), mistrzostwo świata (Val di Fiemme 2013) oraz Puchar Świata (2014). Dla Piotra Żyły to życiowy sukces – nigdy indywidualnie nie był tak wysoko. Tuż za podium turnieju znalazł się Maciej Kot, który zajął czwarte miejsce.

Ciekawostką jest, że Stoch wygrał dopiero ostatni z czterech konkursów TCS (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofschofen), Żyła w Bischofschofen był trzeci, a Kot piąty.

Zwycięstwo dało Stochowi awans w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – nasz skoczek zajmuje trzecie miejsce za Słoweńcem Domenem Prevcem i Norwegiem Danielem Tande.

Stoch jest drugim po Adamie Małyszu Polakiem, który wygrał TCS. Legendarny skoczek z Wisły sięgnął po ten sukces w 2001 roku.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Dlaczego niektórzy są bardziej kochliwi?

Co sprawia, że jedni zakochują się łatwiej niż inni, i dlaczego niektórzy mają w miłości szczęście, a inni nie.

Magdalena Kaczmarek
09.02.2016
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną