Ludzie i style

Druk w biznesie: czas na atrament

Na rynku znajdziemy dwa podstawowe typy drukarek komputerowych biurkowych. Na rynku znajdziemy dwa podstawowe typy drukarek komputerowych biurkowych. Materiały partnera
Jak wybrać urządzenie, które optymalnie się sprawdzi się i zapewni odpowiednio wysoką jakość i szybkość wydruków, a jednocześnie nie zrujnuje firmowych finansów?

Mimo postępującej cyfryzacji biznesu drukarki pozostają w większości biur i firm wyposażeniem obowiązkowym – trudno przecież wyobrazić sobie każdorazowe zlecanie zewnętrznej firmie druku faktur, dokumentów, prezentacji czy zdjęć. Źle dopasowana do potrzeb i specyfiki danej organizacji drukarka może jednak okazać się droga w eksploatacji, a na dodatek nie spełniać oczekiwań użytkowników. Jak w takim razie wybrać urządzenie, które optymalnie sprawdzi się w takich zastosowaniach i zapewni odpowiednio wysoką jakość i szybkość wydruków, a jednocześnie nie zrujnuje firmowych finansów? Doskonałym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po nowoczesną drukarkę atramentową firmy Epson – pioniera i lidera rynku rozwiązań drukujących dla domu i biznesu.

Na początek warto przypomnieć, że na rynku znajdziemy dwa podstawowe typy drukarek komputerowych biurkowych – atramentowe oraz laserowe. Różnią się one dość zasadniczo (zarówno konstrukcją, jak i rodzajem materiałów eksploatacyjnych, kosztami utrzymania, technologią nanoszenia druku na papier), dlatego tak ważne jest poznanie specyfiki obu tych rozwiązań i wybranie tej, która lepiej sprawdzi się w nowoczesnej firmie.

Przez lata utarło się, że lepszym rozwiązaniem dla biznesu są drukarki laserowe – to zaszłość z czasów, gdy urządzenia takie oferowały znacznie wyższą prędkość oraz niższy koszt wydruku pojedynczej strony. To były istotne zalety, które pozwalały przymykać oko na cały zestaw istotnych wad typowych „laserówek”, takich jak np. wysokie całościowe koszty zakupu i eksploatacji (TCO), skomplikowaną obsługę, stosunkowo niską jakość wydruków czy generowanie szkodliwego dla zdrowia ozonu podczas pracy.

Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej – przede wszystkim za sprawą wspomnianej już firmy Epson, która od dekad nieprzerwanie dostarcza na rynek przełomowe technologie z dziedziny druku, realnie wpływające na życie i pracę użytkowników z całego świata. Opracowana przez firmę przełomowa seria profesjonalnych drukarek biznesowych WorkForce Pro to urządzenia, które mają wszystkie zalety klasycznych „atramentówek” (np. najwyższą jakość i trwałość wydruków, prostą obsługę), ale jednocześnie z powodzeniem konkurują z „laserówkami” w kwestii kosztów i szybkości druku.

Za przykład niech posłużą tu wydajne urządzenia drukujące Epson WorkForce Pro (np. WF-C5790DWF czy wielokrotnie nagradzana, obsługująca format A3+ WF-8590DTWF), bazujące na tuszach DURABrite Ultra i DURABrite w pojemnych zasobnikach. Ich kluczową zaletą (z punktu widzenia użytkownika biznesowego) jest niski koszt pojedynczego wydruku, a także wysoka odporność wydruków na działanie wody, promieniowanie AV i ścieranie. To właśnie dlatego seria WorkForce Pro uważana jest za rewolucyjną – Epsonowi udało się w jej przypadku rozwiązać jeden z kluczowych problemów, stojących przez lata na drodze do spopularyzowania się drukarek atramentowych w firmach, czyli właśnie stosunkowo wysokie koszty druku (w porównaniu z drukarkami laserowymi).

Ale jakość to nie wszystko – dla użytkownika biznesowego niezwykle istotnym aspektem jest również kwestia wszelkich napraw i wymiany elementów eksploatacyjnych, zużycia energii przez urządzenie (szczególnie w dużych firmach, w których może być używanych nawet kilkaset drukarek jednocześnie), a także problemy wynikające z przestojów w pracy urządzenia (związanych zarówno z awariami, jak i koniecznością dokonania planowanych wymian podzespołów).

Tutaj rozwiązania Epsona zdecydowanie brylują – nie dość, że zużywają nawet o 96% energii mniej niż ich laserowi konkurenci i nie emitują żadnych szkodliwych substancji, to na dodatek użytkownik nie musi wymieniać w nich żadnych elementów eksploatacyjnych (poza pojemnikami z atramentem i papierem).

Na koniec dodajmy, iż istotną zaletą drukarek z serii WorkForce Pro jest również wysoka wydajność – nowoczesne „atramentówki” Epsona nie ustępują drukarkom laserowym w kwestii liczby dokumentów, które mogą być wydrukowane dwustronnie w ciągu minuty (w zaawansowanych modelach jest to nawet 100 stron A4!). Co więcej, są gotowe do pracy natychmiast po włączeniu i pierwszy wydruk mogą dostarczyć już w 7 sekund jak w choćby WF-C5790DWF (w przypadku „laserówek” trzeba czekać na rozgrzanie się drukarki).

Więcej informacji: www.epson.pl/wfp

Polityka 19.2018 (3159) z dnia 08.05.2018; Prezentacja; s. 31
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama