Dzień Dziecka

Aspirantki

Kobiety z gwizdkiem

Monika Mularczyk bywa wymieniana jako ta, która przebije się na szczyt ligowej piłki – powierza się jej sędziowanie meczów kobiecej Ligi Mistrzów. Monika Mularczyk bywa wymieniana jako ta, która przebije się na szczyt ligowej piłki – powierza się jej sędziowanie meczów kobiecej Ligi Mistrzów. Piotr Kucza / Newspix.pl
Czy kobieta może być sędzią piłkarskim? Może. Ale futbolowy światek ma z tym problem.
Magdalena Figura-Łyżwa prócz biegania po boisku z gwizdkiem prowadzi kury sędziowskie i ocenia arbitrów w podokręgu Rybnik.Łukasz Sobala/Newspix.pl Magdalena Figura-Łyżwa prócz biegania po boisku z gwizdkiem prowadzi kury sędziowskie i ocenia arbitrów w podokręgu Rybnik.

Można? Bibiana Steinhaus udowadnia, że jak najbardziej. Sędziuje w Bundeslidze drugi sezon. W poprzednim prowadziła osiem spotkań, w tym – jak na razie – pięć. Zadebiutowała latem 2017 r., w wieku 39 lat. Późno, bo średnia wieku dla jej kolegów po fachu jest o 6–7 lat niższa. Z zawodu policjantka. Groźne spojrzenie, pewność ruchów, wyżyłowana jak siedmioboistka. Podszyta lekkim dystansem ciekawość, towarzysząca pojawieniu się Bibiany na boiskach naszpikowanych gwiazdami z wyższej półki, ustąpiła w Niemczech dumie z faktu, że Bundesliga, jako pierwsza z wielkich lig, dokonała przełomu.

Polityka 15.2019 (3206) z dnia 09.04.2019; Ludzie i style; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Aspirantki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001