Dzień Dziecka

Liczą nocki

Obserwatorzy nietoperzy

Borowiec leśny. Borowiec leśny. Konrad Bidziński
Obserwowanie ptaków to codzienność, ale śledzenie nietoperzy wciąż robi wrażenie. Na Pomorzu grupa batwatcherów właśnie zakończyła doroczne liczenie.
Nocek duży.Przemysław Ziemacki/EAST NEWS Nocek duży.

Zaskoczenia są dwa. Przede wszystkim w ogóle tych nietoperzy nie widać. Każdy, kto wyobrażał sobie, że zastanie te stworzenia zwieszające się całymi gronami ze sklepień, poczuje się głupio. Zwieszających się stworzeń nie ma, a frustracji dopełniają okrzyki bardziej doświadczonych uczestników liczenia: „Dwa Natterery! Trzy rude! A tu jeszcze dwa kolejne!”. Dopiero po chwili, gdy wytęży się wzrok, można je dostrzec w szczelinach między cegłami – małe (to drugie zaskoczenie), ze trzy razy mniejsze od myszy.

Polityka 16.2019 (3207) z dnia 16.04.2019; Ludzie i style; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Liczą nocki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chłopcy 30+, czyli faceci jak dzieci

Psychologowie alarmują: to już epidemia. Pokolenie 20-, 30-, a nawet 40-latków nie chce dorosnąć.

Agnieszka Sowa
12.07.2016