Dzień Dziecka

Dwanaście dzielnych kobiet

Żeglarki z „Maiden”

Kadr z dokumentu „Maiden” o pierwszej kobiecej załodze żeglarskiej w historii. Kadr z dokumentu „Maiden” o pierwszej kobiecej załodze żeglarskiej w historii. Gutek Film
Trzy dekady temu kobieca załoga jachtu „Maiden” złamała stereotyp męskiej dominacji w oceanicznej żegludze. Teraz dzięki poświęconemu im filmowi dokumentalnemu wypływają na szersze wody.
Pokonanie trasy zabrało im 167 dni. W swojej klasie zajęły drugie miejsce.materiały prasowe Pokonanie trasy zabrało im 167 dni. W swojej klasie zajęły drugie miejsce.

Tracy Edwards właściwie nie wychodzi z kajuty swojej 18-metrowej łodzi „Maiden”. Ślęczy nad mapami i raportami meteo, szukając wiatru w układach barycznych. Kombinuje, jak zabrać się z którymś z nadchodzących niżów. Żeby obrać właściwy kurs, trzeba wcześniej sto razy popłynąć złym. Nauczyć się na własnych błędach. 27-letnia Tracy po raz pierwszy w życiu jest na łódce skipperem i nawigatorem. Wypływała dziesiątki tysięcy mil, ale nigdy w tak odpowiedzialnych rolach. Dowodzi pierwszą damską załogą w historii oceanicznych regat Whitbread Round The World Race.

Polityka 32.2019 (3222) z dnia 06.08.2019; Ludzie i style; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwanaście dzielnych kobiet"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chłopcy 30+, czyli faceci jak dzieci

Psychologowie alarmują: to już epidemia. Pokolenie 20-, 30-, a nawet 40-latków nie chce dorosnąć.

Agnieszka Sowa
12.07.2016