Dzień Dziecka

Szybki i grzeczny

Charles Leclerc: wielka nadzieja Ferrari

Charles Leclerc Charles Leclerc Robert Szaniszlo/NurPhoto / Getty Images
Charles Leclerc, lat 22, to wielka nadzieja Ferrari oraz kibiców Formuły 1 znudzonych dominacją Mercedesa.
Choć raczej nie zanosi się, by Leclerc wytrącił Lewisa Hamiltona z toru jazdy po kolejny tytuł, tempo, w jakim dogonił starych wyjadaczy, jest godne podziwu.Thomas Peter/Reuters/Forum Choć raczej nie zanosi się, by Leclerc wytrącił Lewisa Hamiltona z toru jazdy po kolejny tytuł, tempo, w jakim dogonił starych wyjadaczy, jest godne podziwu.

Świadomość życiowej pasji spływa na Charlesa Leclerca dość wcześnie. Ma cztery lata, jest w mieszkaniu kolegi, na podłodze pokoju urządzają wyścigi resoraków. Słyszą ryk potężnych silników i przez okno oglądają mknące po ulicach Monte Carlo kolorowe bolidy, z góry wyglądające jak miniaturowe samochodziki, które trzymają w rękach. Z legendy o przeznaczeniu, jakim dla małego Charlesa było reprezentowanie barw legendarnej włoskiej stajni: największe wrażenie robią na nim czerwone bolidy Ferrari.

Polityka 39.2019 (3229) z dnia 24.09.2019; Ludzie i style; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Szybki i grzeczny"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Samice alfa: czego nie dostają, kogo poszukują?

Silne kobiety współczesne: z jakimi mężczyznami mają największe szanse na udany, trwały związek.

Ryszarda Socha
09.02.2016