Dzień Dziecka

Człowiek bez barier

Niepełnosprawni uprawiają ekstremalne sporty

Szymon Klimza Szymon Klimza Wojciech Artyniew/Avalon Extreme
Mimo ciężkich niepełnosprawności uprawiają ekstremalne sporty. Działają pod szyldem Avalon Extreme przeciwko wykluczeniu z życia społecznego.
Bartosz OstałowskiWojciech Artyniew/Avalon Extreme Bartosz Ostałowski

Pamięta wszystko. Jakby to było wczoraj. Miał 17 lat. Lato, wakacje, upał, jezioro. Znajomi i pełen luz. Skoczył do wody. Próbował wypłynąć. Wynurzał się, machał rękami, krzyczał i znowu znikał. – Nie raz tak się wygłupialiśmy – opowiada Tomasz Biduś (42). – Tym razem nie udawałem, ale znajomi byli przekonani, że to zabawa. Dopiero gdy na dłuższy czas zniknął, koleżanka zorientowała się, że coś jest nie tak. Wyciągnęli go, ułożyli na brzegu. Nie mógł się ruszyć.

Polityka 46.2019 (3236) z dnia 12.11.2019; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Człowiek bez barier"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

Radosław Bania
10.03.2020