Dzień Dziecka

Niezniszczalni

Długowieczni sportowcy

Cristiano Ronaldo przepis na piłkarską długowieczność: sen – minimum 8 godzin, posiłki częste, ale nie obfite, oparte na proteinach, węglowodanach, dużo świeżych owoców i warzyw, poza tym zero alkoholu i sztucznych cukrów. No i dbałość o narzędzie pracy, czyli ciało. Cristiano Ronaldo przepis na piłkarską długowieczność: sen – minimum 8 godzin, posiłki częste, ale nie obfite, oparte na proteinach, węglowodanach, dużo świeżych owoców i warzyw, poza tym zero alkoholu i sztucznych cukrów. No i dbałość o narzędzie pracy, czyli ciało. Daniele Badolato/Juventus FC / Getty Images
Sportowa obsesja? Przedłużyć witalność, nie oglądając się na metrykę. Dzięki wiedzy, technologii i naukowcom takie marzenia są coraz bliższe realizacji.
Lewandowski uchodzi za skrzyżowanie człowieka z żelaza i człowieka z marmuru. W Bundeslidze gra dziesiąty sezon praktycznie non stop.Roven Zvulun/Reuters/Forum Lewandowski uchodzi za skrzyżowanie człowieka z żelaza i człowieka z marmuru. W Bundeslidze gra dziesiąty sezon praktycznie non stop.

Koniec świata – Roberta Lewandowskiego czeka operacja pachwiny. Sprawa nie jest pilna, można ją odłożyć na czas zimowego sezonu ogórkowego, by nie ucierpiały interesy reprezentacji Polski oraz Bayernu Monachium. Bo Lewy ostatnio gra jak z nut. Blady strach, jaki padł na pracodawców Lewandowskiego w związku z jego potencjalną nieobecnością na boisku, mieszał się ze zdumieniem, że ma on jakiekolwiek problemy zdrowotne. Uchodzi bowiem za skrzyżowanie człowieka z żelaza i człowieka z marmuru.

Polityka 47.2019 (3237) z dnia 19.11.2019; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Niezniszczalni"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chłopcy 30+, czyli faceci jak dzieci

Psychologowie alarmują: to już epidemia. Pokolenie 20-, 30-, a nawet 40-latków nie chce dorosnąć.

Agnieszka Sowa
12.07.2016