Dzień Dziecka

Król tandety

Pokaz mody Philippa Pleina, Mediolan, 2019 r. Pokaz mody Philippa Pleina, Mediolan, 2019 r. Estrop / Getty Images
Męskim narcyzom z grubym portfelem Philipp Plein proponuje wyzywającą odzież i udowadnia, że zły gust świetnie się dziś sprzedaje.
Kolekcja biżuterii, butów i odzieży sygnowana charakterystycznym logo PP.East News / Getty/materiały prasowe Kolekcja biżuterii, butów i odzieży sygnowana charakterystycznym logo PP.

„Kiczowaty, prymitywny, wulgarny” – pisze o nim „Financial Times”. „Chamstwo rządzi” – komentuje jego kolekcje „Business World”. „Vogue” rzuca zaś z przekąsem, że poziom gustu Pleina jest „tak bezwstydnie tandetny, aż zakrawa to o geniusz”. „Już nie enfant, za to zawsze terrible” – podsumowuje w recenzji magazyn. A Fashion United już tylko retorycznie pyta: „Czy Plein to najbardziej znienawidzony człowiek w branży?

Polityka 49.2019 (3239) z dnia 03.12.2019; Ludzie i style; s. 76
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chłopcy 30+, czyli faceci jak dzieci

Psychologowie alarmują: to już epidemia. Pokolenie 20-, 30-, a nawet 40-latków nie chce dorosnąć.

Agnieszka Sowa
12.07.2016