Historia

Śledztwo w sprawie arki, Noego i potopu...

Starożytna literatura z dorzecza Eufratu i Tygrysu pełna jest postaci łudząco podobnych do Noego. Starożytna literatura z dorzecza Eufratu i Tygrysu pełna jest postaci łudząco podobnych do Noego. Philippe Lissac / Corbis
...czyli między Biblią, nauką a popkulturą.
Budowa arki, ilustracja z XV-wiecznego kodeksu.Wikipedia Budowa arki, ilustracja z XV-wiecznego kodeksu.

Ależ to szaleństwo! – żachnął się doktor. – Śledztwo w sprawie Noego? To jak szukanie igły w stogu siana!

– Mylisz się, drogi Watsonie. I zaraz ci udowodnię, że nie ma prostszego zadania niż to, o którym raczyłeś wspomnieć. – Holmes jedną ręką odłożył na stertę partytur skrzypce, a drugą sięgnął po fajkę. – Mógłbyś mi służyć ogniem?

– Rozumiem, że palenie ułatwia ci koncentrację?

– Mylisz się po raz drugi.

Polityka 16.2014 (2954) z dnia 15.04.2014; Historia; s. 76

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020