Czy Holokaust może się powtórzyć? Zapraszamy na spotkanie z Timothym Snyderem
Początek XXI wieku zatrważająco przypomina świat, który zrodził Hitlera.
Timothy Snyder
Wikipedia

Timothy Snyder

Polityka

Początek XXI wieku zatrważająco przypomina świat, który zrodził Hitlera. Strach przed obcymi, lęk o materialny byt, nienawiść i pogarda, których dziś jesteśmy świadkami, to poważne sygnały ostrzegawcze. Zbrodnia na miarę Holokaustu może powtórzyć się dziś. Tego zdania jest Timothy Snyder, wybitny amerykański historyk, autor bestsellerowych „Skrwawionych ziem”, którego „Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie” ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa ZNAK i pod patronatem tygodnika POLITYKA.

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki, które odbędzie się 23 października (piątek) o godz. 19:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, przy ulicy Anielewicza 6 w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi nasz dziennikarz Adam Szostkiewicz. Wstęp wolny!

Więcej o książce: tutaj. Można ją kupić również w Sklepie POLITYKI.

Timothy Snyder – amerykański historyk, profesor Uniwersytetu Yale, znawca historii Europy Środkowej i Wschodniej. Doktorat uzyskał w Oksfordzie, przebywał również na stypendiach w Paryżu, Wiedniu, Warszawie i Harvardzie. Członek Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu. Biegle mówi w kilku językach, w tym po polsku. Jako autor bestsellerowych książek słynie z nowatorskiego spojrzenia na podejmowane tematy.

Teksty historyczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj