Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Politycy i górale

„Wolne miasto” Zakopane 1956–1970, Jerzy Kochanowski, Znak, Kraków 2019, s. 332

Autor zabiera nas do Zakopanego, „wolnego miasta” Polski Ludowej. Tu wszystko było inne niż w interiorze: upartyjnienie nikłe, administracja państwowa, prokuratura i milicja skorumpowane, zatem nie uprzykrzały za bardzo życia góralom. W okresie stalinowskim na Podhalu współczynnik kolektywizacji był jednym z najniższych w kraju.

Gdy w okresie odwilży 1956 r.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Historia; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021