Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Sięgnijmy w głąb

Rodzina z niepamięci, Zbigniew Gluza, Ośrodek Karta, Warszawa 2020, s. 184

Zbigniew Gluza, szef Ośrodka Karta, dokumenującego najnowszą historię Polski i naszego regionu, wziął się za relacjonowanie losów własnej rodziny. Wyszła z tego fascynująca historia, która rozpoczyna się od wsi Borki koło Skarżyska-Kamiennej i prowadzi nas przez Francję, Afrykę Północną i Szkocję, a z drugiej strony przez nazistowskie obozy koncentracyjne aż do PRL lat 80.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Historia; s. 53
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Przejechała 1400 km, żeby wykonać legalną aborcję

Kiedyś byłam za PiS, uważałam, że pomaga rodzinom, a aborcja to morderstwo. Już tak nie sądzę – mówi Maria. W pięciu szpitalach odmówiono jej zabiegu przerwania ciąży.

Agata Szczerbiak
17.06.2020