Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Kobieta socjalistyczna

Kobiety w Polsce, 1945–1989: Nowoczesność – równouprawnienie – komunizm, Katarzyna Stańczak-Wiślicz, Piotr Perkowski, Małgorzata Fidelis, Barbara Klich-Kluczewska, Universitas, Warszawa 2020, s. 520

To najważniejsza zeszłoroczna książka o historii Polski XX w. Syntezy dziejów kobiet w PRL podjęło się grono renomowanych znawców tematu. Patrzą z różnych perspektyw: genderowej, kulturowej, społecznej. Wśród poruszonych wątków są więc narodziny „kociaka” i uroda traktorzystki, brak kobiet u władzy i jawna ich dyskryminacja (zarobki na poziomie 60 proc.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Historia; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021