Historia

Historia prosto z książki

Prosto z książki

suricoma / PantherMedia
materiały prasowe

Historia matki

Jens Orback, Gdy inni świętowali zwycięstwo. Historia mojej matki, tłum. Justyna Kwiatkowska, Wydawnictwo Ośrodek Karta, Warszawa 2021, s. 268

Szwedzki ekonomista, dziennikarz i polityk, były minister ds. demokracji, integracji i równości płci Jens Orback napisał wstrząsającą książkę. O swojej matce, Niemce z Pomorza pochodzącej z Białogóry (wcześniej Wittenberg). Opowieść sięga w różne rejony przeszłości i teraźniejszości. Opisuje kilka pokoleń, ale koncentruje uwagę przede wszystkim na dramatycznych przeżyciach matki, która jako młoda kobieta doświadczyła opresji, w tym licznych gwałtów, gdy Armia Czerwona nacierała w 1945 r.

Polityka 40.2021 (3332) z dnia 28.09.2021; Historia; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Historia prosto z książki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021