Kraj

Jak wysoko poleci Orzeł z PiS?

Nowy prezes TVP

Mamy nowego prezesa TVP. Ta wiadomość nie fascynuje już na czołówkach gazet, ani też nie wywołuje żywych emocji czy szczególnej ciekawości u odbiorców telewizji publicznej.

Sprawa ma właściwie charakter rytuału, który ćwiczymy od paru lat, ale jeszcze jedno ćwiczenie więcej nikomu ani nie pomoże ani zaszkodzi, a grzeczność nakazuje go powitać.

Nowy prezes nazywa się Romuald Orzeł , a media, które w ogóle odnotowały tę wiadomość, podkreślają , że jest dziennikarzem i to z dość poważnym dorobkiem zawodowym.  Ma także doświadczenia menadżerskie -  pracował bowiem nad fuzją „Dziennika Bałtyckiego” z „ Wieczorem Wybrzeża” , był naczelnym redaktorem „Trybuny Śląskiej”, pełnił także stanowisko prezesa w spółce Media Skok, wydającej m.in. Gazetę Bankową. 

Okazuje się jednak, że droga zawodowa nowego prezesa TVP nie ma tak istotnego znaczenia, jak fakt, mocno przez media w tytułach wybijany, że oto Orzeł jest z PiS. Szczerze mówiąc, partyjne pochodzenie Romualda Orła wydaje mi się mało istotne, wobec faktu, że kolejni prezesi (a było ich w ciągu czterech lat bodaj siedmiu) też wybierani byli przez polityków i występowali pod ich partyjnymi sztandarami.

Można też  zrozumieć, że SLD, które tak starannie dogadywało się z PiS w sprawie podziału TVP, chciałoby mieć na tym stanowisku swojego człowieka. Na razie jednak (bo nigdy nie wiadomo na jak długo) mamy Orła. I powiem bardzo dobrze.

Jako przedstawicielka widowni TVP wolę na tym stanowisku widzieć dziennikarza zamiast partyjnego funkcjonariusza, a także osobę z dużym dorobkiem  zawodowym zamiast dynamicznego małolata o niejasnej przeszłości.  Teoretycznie problem może oczywiście stanowić fakt, że Romuald Orzeł nie ma za sobą doświadczeń telewizyjnych. One jednak na Woronicza zazwyczaj kiepsko się sprawdzają, bo też i telewizja publiczna nie jest medium z prawdziwego zdarzenia.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Skąd się bierze inteligencja

Czy inteligencję mamy z genów, czy ze środowiska.

Magdalena Kaczmarek
14.05.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną