Kraj

Kandydaci specjalnej troski

Ta niemrawa kampania

Zniszczony plakat Jarosława Kaczyńskiego na jednej z łódzkich ulic Zniszczony plakat Jarosława Kaczyńskiego na jednej z łódzkich ulic Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Jest, a jakby jej nie było. Mowa oczywiście o kampanii prezydenckiej, w trakcie której kandydaci coś tam robią, gdzieś się spotykają, ale w tym życiu realnym liczy się co innego – pisze na swym blogu Janina Paradowska.

Choć do dnia wyborów pozostały niespełna dwa tygodnie, kampania wyborcza nadal przebiega dość niemrawo. Żaden z kandydatów tak naprawdę nie potrafił się zdecydowanie wyróżnić na tle konkurencji, żaden nie zaskoczył choćby jednorazowym pomysłem, który mógłby przez jakiś czas nadawać ton tej kampanii. „Nawet katastrofa Smoleńska, co miała zrobić, to - jak się wydaje - już zrobiła, spowodowała gwałtowny przypływ uczuć pozytywnych do Jarosława Kaczyńskiego, ale być może w stopniu jednak ograniczonym, gdyż poparcie dla niego na razie się ustabilizowało w okolicach 30 procent” – pisze na swoim blogu Janina Paradowska.

Zdaniem publicystki „Polityki” dzieje się tak dlatego, że główni rywale – Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński – nie są w tej kampanii sobą. Pierwszy odgrywa rolę poczciwca, choć tak naprawdę ma wiele z politycznego wojownika, drugi zaś, jak wiadomo, doświadczyć miał głębokiej przemiany, choć jego ostatnie wypowiedzi pokazują, że chyba nie do końca, „Skutek jest jednak taki, że główni kandydaci są w tych swoich kampanijnych wizerunkach wyjątkowo nieautentyczni. I chyba to lubimy, lubimy być nabierani. Najbardziej autentyczny Andrzej Olechowski ze swoim hasłem: wybierz swój dobrobyt i prawie nikt go nie chce”konkluduje Janina Paradowska.

 

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną