Kandydaci do czytelników "Polityki"
Zwróciliśmy się do pięciu głównych, najbardziej znanych kandydatów na prezydenta z prośbą o specjalne przesłanie dla czytelników „Polityki”, ostatnie przed pierwszą turą wyborów słowo, mające zachęcić do głosowania właśnie na nich.
TP/Polityka.pl

Jarosław Kaczyński

Mamy dziś szansę pchnąć Polskę do przodu. Spełnić marzenia o kraju nowoczesnym, bogatym, sprawnie rządzonym – takim, w którym ludziom żyje się dobrze i bezpiecznie. Jednym z podstawowych warunków spełnienia tych marzeń jest wypracowanie porozumienia wokół najważniejszych dla kraju spraw. To jest idea wspólna dla obywateli o różnych poglądach, często głosujących na różne partie. 

Urząd prezydenta jest miejscem do budowania konsensusu poprzedzonego debatą opartą o poszanowanie racji i interesów różnych grup społecznych. Bo nigdy nie jest tak, że jedna strona ma we wszystkim rację. Wokół tych najważniejszych kwestii potrzebna jest zgoda, by niezbędne reformy miały szansę powodzenia. Głęboko wierzę, że modernizowanie kraju nie musi odbywać się niczyim kosztem. To zadaniem polityków jest proponowanie wizji i tworzenie prawa uwzględniającego dobro wszystkich.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną