"Listy ateisty" - nowy blog POLITYKA.PL
Do długiej listy blogerów "Polityki" dołączył kolejny autor - Jacek Kowalczyk, do niedawna redaktor naczelny "Przekroju", autor znanej czytelnikom tego tygodnika rubryki "W tym tygodniu nie piszemy o..."
Jacek Kowalczyk
Tadeusz Późniak/Polityka

Jacek Kowalczyk

Utalentowany autor krótkich form dziennikarskich, znany z ironiczno-zdystansowanego podejścia do rzeczywistości - tak po krótce można opisać nowego blogera serwisu POLITYKA.PL. Zaglądając głębiej do jego biografii można się również dowiedzieć, że z wykształcenia jest polonistą, w latach 80. pracował dla podziemnego tygodnika "Wola" (razem m.in. z byłym prezesem TVP Andrzejem Urbańskim i obecnym szefem doradców premiera Michałem Bonim), a po przełomie 1989 r. współtworzył "Gazetę Wyborczą", pełniąc w niej przez sześć lat funkcję sekretarza redakcji.

W 2002 r., po kilkuletnim okresie rozbratu z dziennikarstwem (był dyrektorem w agencji reklamowej), został zastępcą redaktora naczelnego "Przekroju" Piotra Najsztuba, by w 2007 r., na dwa i pół roku, objąć we władanie ster rządów w tym tygodniku.

Choć tytuł bloga sugeruje, że dominować na nim będzie tematyka związana ze światopoglądem - rzec można - o chłodnym nastawieniu wobec spraw wiary, Jacek Kowalczyk będzie pisał właściwie o wszystkim, co ważnego dzieje się w naszym życiu publicznym. W przypadku tego autora sceptycyzm nie ogranicza się bowiem tylko do kwestii istnienia Pana Boga, ale oznacza również dystans w nastawieniu do innych sfer życia, w tym również do polityki.  

"Listy ateisty" - blog Jacka Kowalczyka

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną