Kraj

Gwałt wciąż badany

Sprawa przeciw Małkowskiemu zaczęła się w lutym 2008 r. od doniesienia jego własnej sekretarki, że dwa lata wcześniej została zgwałcona przez prezydenta miasta i wielokrotnie była przez niego wykorzystywana seksualnie.

Wkrótce poskarżyły się na stosowanie przez niego mobbingu o podłożu seksualnym dwie inne kobiety. Śledztwo prowadzi prokuratura w Białymstoku. Wszystkie dowody już zebrano: zeznania pokrzywdzonych kobiet i świadków, ekspertyzy lekarskie, nagrania filmowe (wykonane z telefonu komórkowego) i fotografie. Ale w grudniu 2009 r. postępowanie zawieszono do czasu, aż biegli z Krakowa wydadzą opinię psychologiczną i seksuologiczną o podejrzanym.

Małkowski początkowo wszystkiemu zaprzeczał. W kwietniu 2008 r. przyznał, że współżył z jedną z obciążających go kobiet – ale za obopólną zgodą. Do dzisiaj potwierdza tylko tę wersję.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Janusz Majewski: Trzeba pokonać inteligencki wstyd

Rozmowa z reżyserem Januszem Majewskim o tym, jak się zachowywać w trudnych czasach, czy istnieje recepta na dobry film oraz o ogładzie, która była ważna nawet u czerwonoarmistów.

Martyna Bunda
09.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną