Kraj

Marzenie do spełnienia

Adamek – Kliczko, czyli pojedynek roku

Jeśli walka Tomasz Adamka z Władymirem Kliczko dojdzie do skutku, będzie to jedno z największych sportowych wydarzeń 2011 roku.

Starcie ma się odbyć we wrześniu i wpisać w ciąg imprez uświetniających oddanie do użytku wrocławskiego stadionu, jednej z aren piłkarskich mistrzostw Europy 2012 roku. Doświadczenie jednak uczy, by nie przywiązywać się zbytnio do myśli, że pojedynek jest gwarantowany. Przede wszystkim dlatego, że ani Adamek, ani młodszy z braci Kliczko nie złożyli jeszcze podpisów na kontrakcie. Zresztą w zawodowym boksie nawet to, co na papierze, nie jest stuprocentowo pewne. W ostatnich latach najgłośniej było o tych walkach, które się nie odbyły, mimo że wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Adamek już jednak zadeklarował, że spełnią się jego sportowe marzenia. Odkąd okrzepł w wadze ciężkiej, twierdzi, że nie ma takiego rywala, z którym bałby się wyjść do ringu. Mierzy w mistrzowskie pasy, a one są do zdobycia w Europie, w pojedynkach z którymś z braci Kliczko lub Anglikiem Davidem Hayem. Przez jakiś czas wydawało się, że bardziej prawdopodobna jest walka Adamka z Hayem. Obaj idą podobną drogą – mniej więcej w tym samym czasie zmienili wagę z juniorciężkiej na ciężką. Poza tym mają zbliżone warunki fizyczne i podobny styl boksowania – nie boją się pójść na wymianę ciosów, więc ich starcie byłoby atrakcyjne dla telewizji rozdających karty w bokserskim świecie. 

Nie brakuje znawców boksu, którzy twierdzą, że obóz Adamka powinien w pierwszej kolejności postarać się o starcie z Hayem. Z tej prostej przyczyny, że jest to rywal w zasięgu polskiego pięściarza. Obaj bracia Kliczko są przedstawiani jak bokserzy z innej planety. 35-letni Władymir ma dwa metry wzrostu, waży ponad 110 kilo i jest wyrzeźbiony jak gladiator. Nie przegrał walki od kwietnia 2004 roku. Do jego mistrzowskich pasów dobierała się śmietanka bokserów wagi ciężkiej, jednak nikt nie potrafił znaleźć w ringu pomysłu na pokonanie Ukraińca. Adamek na pewno nie będzie faworytem, ale niespodzianki to sól boksu.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną