Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Człowiek cienia

Sylwetka Gromosława Czempińskiego

Podejrzany o korupcję były szef UOP Gromosław Czempiński uniknął aresztu wpłacając milion złotych kaucji. Podejrzany o korupcję były szef UOP Gromosław Czempiński uniknął aresztu wpłacając milion złotych kaucji. Wojtek Stein / PAP
Dla jednych były ubek, dla drugich niemal bohater narodowy. Zatrzymanie generała Gromosława Czempińskiego pod zarzutem łapówkarstwa rozgrzało tylko stary spór, który toczy się w Polsce od 20 lat.
Gen. Czempiński znany był ze swojej pasji lotniczej, chętnie opowiadał o tym mediom.Jacek Herok/Newsweek Polska/Reporter Gen. Czempiński znany był ze swojej pasji lotniczej, chętnie opowiadał o tym mediom.

Zwykle CBA uderza o świcie, ale tym razem zapukali do domu Gromosława Czempińskiego wieczorem, około 20. Rewizja trwała do północy, a potem generał został poproszony, by się spakował i pojechał do Katowic. Nic nie mówił przez drogę. Noc spędził w izbie zatrzymań, a rano, dzięki przeciekowi z prokuratury, cała Polska już się dowiedziała, że superszpieg polskiego wywiadu, były szef UOP i obecny lobbysta, zamieszany jest w wielką aferę korupcyjną i nie wiadomo, czy nie zostanie aresztowany.

– Wydaje mi się, że prokuratura w ten sposób testowała, jak daleko może się posunąć – mówi współpracujący z Czempińskim były funkcjonariusz UOP.

Polityka 49.2011 (2836) z dnia 30.11.2011; Temat tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Człowiek cienia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?