Kraj

Czytaj „Nowe Forum”!

Tygodnik FORUM

Kolejny numer „Nowego Forum” od piątku 21 czerwca już w sprzedaży. Polecamy m.in.:

Big Brother O.
Dlaczego niektórzy Amerykanie zdradzają Amerykę? Bo są przekonani, że wcześniej zdradził ją Obama. Dlatego ujawniają światu tajemnice kompromitujące prezydenta. Czynią to bez względu na cenę, jaką przyjdzie im za to zapłacić. Bohaterstwo czy szaleństwo? Przy okazji wielkiej afery podsłuchowej w USA opisujemy losy ludzi, którzy jak Ed Snowden stanęli oko w oko z systemem, CIA czy wielką korporacją.

Oko za oko
Amputacje, oślepianie, ukrzyżowanie – to nie historie ze średniowiecza. Dzisiaj w wielu krajach takie wyroki wykonuje się nadal. W majestacie prawa i z udziałem lekarzy.

Armia Duchów
O losach drugiej wojny światowej przesądziła tajna jednostka US Army złożona z dmuchanych atrap, artystów i fachowców od efektów specjalnych, przywiezionych na tę okazję z Hollywood. Stworzyli fikcyjną armię, która odciągała uwagę Niemców podczas lądowania w Normandii.

Życie na biegunach
Jaka jest teraz najmodniejsza choroba świata? To zaburzenie afektywne dwubiegunowe! Obowiązkowo muszą na nie cierpieć wszyscy, którzy chcą coś znaczyć w show-biznesie.

Rozkosze freeganizmu, czyli podano do kubła!
Jak długo koledzy z biura wytrzymają z facetem, który żywi się na śmietniku? Trudno powiedzieć. Ale na razie Tristram Stuart dzięki swojemu jadłospisowi został gwiazdą.

Grzybki nie kłamią
Dlaczego wolno sprzedawać piwo, które zawiera śmiertelnie niebezpieczny etanol, a za łagodne LSD wsadza się ludzi do więzienia? – pyta narkotykowy guru, uczony i szaman w jednej osobie Christian Rätsch. Niedawno wydał 900-stronicowy przewodnik po świecie narkotyków.

Black Sabbath znowu straszą
Starych diabłów diabli nie wzięli. Między odwykiem a chemioterapią dziadkowie heavy metalu urządzili sobie zmartwychwstanie. Ozzy Osbourne wolał nie czekać na Halloween...

Polityka 25.2013 (2912) z dnia 18.06.2013; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną