Kraj

Pani dyrektor kraju

Wicepremier Bieńkowska - władczyni superresortu

Jak na nową twarz rządu Tuska Elżbieta Bieńkowska jest zaskakująco mało znana opinii publicznej. Jak na nową twarz rządu Tuska Elżbieta Bieńkowska jest zaskakująco mało znana opinii publicznej. Michal Dyjuk/REPORTER / EAST NEWS
Elżbieta Bieńkowska nie uważa się za polityka, ale jako nowa wicepremier przed polityką już nie ucieknie. Liczy na nią premier, liczy na nią rząd i cała Platforma.
Bieńkowska nie jest wpatrzonym w sondaże i brylującym w telewizjach partyjnym graczem.Bartosz Bobkowski/Agencja Gazeta Bieńkowska nie jest wpatrzonym w sondaże i brylującym w telewizjach partyjnym graczem.

Gdy tydzień temu premier Donald Tusk ogłaszał zmiany w rządzie, wyglądała na uśmiechniętą i wyluzowaną. Awans Elżbiety Bieńkowskiej z ministra rozwoju regionalnego na wicepremiera i szefa nowego super­resortu połączonego z infrastrukturą to najważniejsza zmiana przy rekonstrukcji gabinetu. Bieńkowska ma być twarzą nowej ekipy Tuska – to ona ma zaplanować, jak wydamy te miliardy euro, które dostaliśmy z Brukseli do 2020 r. „Nowa dyrektor Polski w budowie” – półżartem powiedział unijny komisarz ds.

Polityka 48.2013 (2935) z dnia 26.11.2013; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Pani dyrektor kraju"

Czytaj także

Ludzie i style

Dlaczego Donald Trump nie zatańczy na TikToku?

Gdy jedni prezydenci pokazują się na TikToku, inni próbują go zbanować. Popularna wśród młodzieży – i nie tylko – aplikacja już została usunięta z Indii. Następne będą USA?

Michał R. Wiśniewski
12.07.2020