Kraj

Klub zaradnych

Samorządowcy na zlecenie

Adam Struzik (PSL) od lat pełni funkcję marszałka województwa mazowieckiego. Adam Struzik (PSL) od lat pełni funkcję marszałka województwa mazowieckiego. Jacek Turczyk / PAP
Mazowiecki samorząd finansuje część działalności radnych – np. przygotowanie świątecznych pocztówek. Czy legalnie?
Szef klubu radnych PiS w samorządzie mazowieckim - Witold Kołodziejski.Wojciech Olkuśnik/Agencja Gazeta Szef klubu radnych PiS w samorządzie mazowieckim - Witold Kołodziejski.

W sejmiku mazowieckim zasiada 51 radnych. Należą oni do czterech partyjnych klubów: PO (17 radnych), PiS (14), PSL (13) i SLD (6). Jest też jeden radny niezależny. Co miesiąc radni dostają 2570,20 zł diety (funkcyjni jeszcze kilkudziesięciozłotowe dodatki). Zwraca się im też koszty przejazdów związanych z wykonywaniem mandatu. Diety w tej samej wysokości mają wojewódzcy radni w Wielkopolsce. Na Śląsku dostają 2332 zł, na Podlasiu – 1784 zł, na Opolszczyźnie i Lubelszczyźnie – po 1766 zł, a w woj.

Polityka 3.2014 (2941) z dnia 14.01.2014; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Klub zaradnych"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021